اختصاص 9 میلیارد تومان تسهیلات خشکسالی به عشایر سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سالجاری بیش از 9 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی به عشایر این استان تخصیص داده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان سیستان و بلوچستان، حمید طوقی با بیان این مطلب افزود: در راستای طرح زنجیره تولید گوشت و کمک به اقتصاد خانوار و ایجاد و حفظ اشتغال خانوارهای عشایری استان از ابتدای سالجاری تا کنون 9 میلیارد و هشتصد میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی به عشایر تخصیص داده شده است .

وی گفت: مبلغ تسهیلات به هر خانوار ده میلیون تومان می باشد که در قالب تأمین علوفه دامی و خرید دام از طریق اتحادیه و شرکت تعاونی های عشایری نهاده های مورد نظر در اختیار عشایر قرار می گیرد .

مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طرح تسهیلات ارزان قیمت خشکسالی از سال 1395 در استان اجرا گردیده که استان سیستان و بلوچستان در این راستا پیشگام بوده و با جذب تسهیلات یاد شده تأمین علوفه دام عشایر امکان پذیر و گام مهم و مثبتی در کاهش میزان خسارات ناشی از خشکسالی برای عشایر تولید کننده استان در پی داشته است .

طوقی گفت: طی سال گذشته مبلغ جذب تسهیلات ارزان قیمت بیش از هفت میلیارد تومان بوده است .

عشایر سیستان و بلوچستان با داشتن جمعیتی بیش از 19 هزار خانوار دارای 900 هزار رأس دام می باشند که از 60 درصد مراتع استان بهره برداری می کنند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.