افتتاح ۵۰۰هکتاراجرای سیستم آبیاری نوین در منطقه عشایر ی دلگان

رئیس سازمان امور عشایر ایران طی  سفر ی به سیستان و بلوچستان 500 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای در منطقه درگیابند دلگان را افتتاح کرد.

مهندس طوقی  مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه کل این پروژه سه هزار هکتار است، گفت: تا کنون 40 میلیارد ریال برای راه اندازی 500 هکتار آن هزینه شده است.

وی افزود: با افتتاح این پروژه 100 خانوار عشایری منطقه از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی افزود 2500 هکتار دیگر این طرح در حال اجرا و آماده سازی است، ابراز داشت: عشایر منطقه با استفاده از مزایای این طرح به کشت محصولات باغی و زراعی شامل نخیلات، چای ترش، حنا، یونجه، گندم، گوجه فرنگی، هندوانه، و پرورش دام و طیور در منطقه خواهند پرداخت.

همچنین  در این سفر پروژه بهره برداری  از انرژی خورشیدی در منطقه عشایری رس کلیر دلگان افتتاح وموردبهره برداری قرارگرفت .

این پروژه با 650 میلیون ریال اعتبار اجرا شده است و با افتتاح آن110 خانوار عشایری از مزایای آن بهره مند شدند. دیدار با امام جمعه شهرستان دلگان ازدیگر برنامه های سفر رییس سازمان وهییت همراه وی بود .    در این سفر حجه الاسلام والمسلمین کاشی مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان امورعشایرایران ،دکتر ذوالانوار مدیرعامل صندوق حمایت ازتوسعه بخش کشاورزی عشایرایران ،مهندس میراخورلی مشاورومدیرحوزه ریاست ،روابط عمومی واموربین الملل سازمان امور عشایر ایران وی راهمراهی مینمودند .        

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.