افتتاح ۵۰۰هکتاراجرای سیستم آبیاری نوین در منطقه عشایر ی دلگان

رئیس سازمان امور عشایر ایران طی  سفر ی به سیستان و بلوچستان ۵۰۰ هکتار سیستم آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای در منطقه درگیابند دلگان را افتتاح کرد.

مهندس طوقی  مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان در مراسم افتتاح این پروژه با بیان اینکه کل این پروژه سه هزار هکتار است، گفت: تا کنون ۴۰ میلیارد ریال برای راه اندازی ۵۰۰ هکتار آن هزینه شده است.

وی افزود: با افتتاح این پروژه ۱۰۰ خانوار عشایری منطقه از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی افزود ۲۵۰۰ هکتار دیگر این طرح در حال اجرا و آماده سازی است، ابراز داشت: عشایر منطقه با استفاده از مزایای این طرح به کشت محصولات باغی و زراعی شامل نخیلات، چای ترش، حنا، یونجه، گندم، گوجه فرنگی، هندوانه، و پرورش دام و طیور در منطقه خواهند پرداخت.

همچنین  در این سفر پروژه بهره برداری  از انرژی خورشیدی در منطقه عشایری رس کلیر دلگان افتتاح وموردبهره برداری قرارگرفت .

این پروژه با ۶۵۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است و با افتتاح آن۱۱۰ خانوار عشایری از مزایای آن بهره مند شدند. دیدار با امام جمعه شهرستان دلگان ازدیگر برنامه های سفر رییس سازمان وهییت همراه وی بود .    در این سفر حجه الاسلام والمسلمین کاشی مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان امورعشایرایران ،دکتر ذوالانوار مدیرعامل صندوق حمایت ازتوسعه بخش کشاورزی عشایرایران ،مهندس میراخورلی مشاورومدیرحوزه ریاست ،روابط عمومی واموربین الملل سازمان امور عشایر ایران وی راهمراهی مینمودند .        

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *