انتصاب نخستین زن رئیس اداره امور عشایری کشور در نیکشهر

با هماهنگی وموافقت رئیس سازمان امور عشایری ایران طی حکمی ازسوی مدیرکل امورعشایرسیستان وبلوچستان خانم سیمادهقان به عنوان نخستین زن درمجموعه ی عشایری کشور به سمت رئیس اداره امور عشایری شهرستان نیکشهر منصوب و طی مراسمی با حضور فرماندار واعضای شورای اداری شهرستان و مدیرکل امور عشایری سیستان و بلوچستان معرفی شد.

فرماندار نیکشهر در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره امورعشایری این شهرستان در فرمانداری اظهار داشت: تاکنون ۶ نفر زن سمت‌های مختلف مدیریتی در ادارات دولتی شهرستان نیکشهر راعهدع دارمیباشند که نشان دهنده توجه به توانمندیهای مدیریتی بانوان درشهرستان نیکشهراست.

صاحب گل صالحی افزود: با توجه به اینکه شهرستان نیکشهر یکی از قطب‌های مهم در بخش صنایع دستی و به ویژه سوزندوزی و حصیربافی است، حضور یک مدیر زن در رأس اداره عشایری شهرستان نقش مهمی در رسیدن به اهداف موردنظر و توانمندسازی و خودباوری جامعه‌ی عشایری خواهد داشت.

وی ادامه داد: دراین تصمیم و انتخاب قطعاً برای ما شایسته سالاری مقدم بر جنسیت بوده است و امیدواریم این بانو در سمت رئیس اداره امور عشایری نیکشهر موفق عمل کند.
مدیر کل امور عشایری سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: این انتصاب برای اولین بار درحوزه عشایری سراسر کشور اتفاق افتاده است و باید گفت زنان دارای توانمندیهای خوبی درحوزه مدیریت اجرایی هستند. حمید طوقی افزود: این باور فرهنگی بایستی در جامعه نهادینه شود که بانوان نیز در فعالیت‌های اجرایی توانمند هستند و می‌توانند تحول ایجاد کنند.
وی بیان کرد: باتوجه به نقش مؤثر زنان عشایری در اداره زندگی و فعالیت‌های تولیدی دامداری و کشاورزی و صنایع دستی انتصاب یک زن به عنوان رئیس اداره امور عشایری شهرستان قطعاً مؤثر بوده و نقش مهمی در رونق تولید و دیگر فعالیت‌های اجرایی وخدمات رسانی جامعه عشایری ایفا خواهد کرد.
سیما دهقان متولد ۱۳۶۰ و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی زراعت و اصلاح نباتات و مدرک کارشناسی ارشد زراعت و بیش از۱۲ سال سابقه خدمت در سمتهای مختلف دراداره امور عشایر شهرستان نیکشهر است.
همچنین دراین جلسه از زحمات وتلاشهای محمود بلوچ در دوران ریاست اداره امور عشایری شهرستان تقدیر به عمل آمد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.