انتقال ۳۹۹ کیلومتر آب با لوله به مناطق عشایری سیستان و بلوچستان

حمید طوقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با هدف بهبود و حفظ اشتغال اقدامات ارزنده ای را در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان در قالب ساماندهی اسکان و کوچ عشایر در دستور کار قرار داد.
وی بهسازی ۷۶ دهنه چشمه، ساخت ۱۳ باب استخر ذخیره آب، ساخت سه هزار و ۷۰۰ متر کانال، حفر و تجهیز ۷۶ حلقه چاه مالداری، ترویج لوازم گازسوز و انرژی نو به هزار و ۷۸۲ خانوار عشایری را از جمله اقدامات دولت در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان ذکر کرد.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت ساخت ۲۸ باب منبع سنگ و سیمانی، خرید و تحویل هزار و ۶۴۴ دستگاه تانکر کشنده و ثابت، آبرسانی سیار به ۱۳ هزار نفر روز، ترویج و توزیع ۲ هزار و ۴۱۸ عدد آبشخور دام، تامین نهاده های دامی و کشاورزی به هزار و ۷۰۰ خانوار، کمک به ساخت ۹ واحد آغل دامی، برق دار کردن و تجهیز چهار حلقه چاه کشاورزی، ساخت ۲ باب موتور خانه چاه آب شرب و مرمت ۱۷ کیلومتر شبکه انتقال آب نیز انجام شده است.
مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: عشایر استان با جمعیت حدود ۱۹ هزار خانوار دارای ۹۰۰ هزار راس دام هستند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با افزون بر ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار نفر جمعیت و ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر ۵۱ درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای ۱۹ شهرستان است و افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۱۰ کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *