بازدید مدیر کل از مناطق عشایری گوانز و دامنه ی کوه خضر بزمان

مدیر کل محترم امور عشایر استان جناب آقای مهندس طوقی از مناطق عشایری گوانز و دامنه ی کوه خضر بزمان بازدید و در جلسه ای که با حضور عشایر آن منطقه برگزار گردید شرکت نموند.
در این جلسه مدیر کل محترم موارد ذیل را به عشایر تاکید نمودند که می‌بایستی از طریق دستگاه های ذیربط پیگیری و مطالبه نمایند
۱ -ماندگاری در منطقه کوه خضر با توجه به اینکه در کنار دامنه ی کوه خضر قرار دارد و یک محل مناسبی جهت گردشگری می باشد مردم باید از طریق اداره میراث فرهنگی و گردشگری پیگیری نمایند تا اینکه این روستا به عنوان قطب گردشگری ثبت شود.
۲- عشایراز طریق اداره آب و فاضلاب روستایی پیگیر تامین آب شرب مناطق گوانز، سفیدآباد و تیره را بنمایند و ریش سفیدان و شورای این مناطق باید همسو و هماهنگ پیگیری نمایند تا به نتیجه قطعی برسند و اداره امور عشایر شهرستان در کنار مردم و دوشا دوش آنها همکاری لازم را بعمل می آورد.
۳- تهیه و ارسال دو دستگاه تانکر آب ثابت ۲۸ و ۱۴ هزار لیتری و لوله از طریق اداره کل ، که میبایست به گوانز حمل و با مشارکت مردم نصب و راه اندازی شود و تانکر آب رسان آب شرب را داخل این تانکرها تخلیه نمایند تا مردم روستا از آن استفاده نمایند .
۴ -با توجه به پوشش گیاهی مناسب و به خصوص تنوع گیاهان دارویی این منطقه و دامنه ی کوه خضر مردم در زمینه ی جمع آوری و فروش این محصولات در بازار اقدام نمایند تا علاوه بر کسب درآمد و سود، زمینه ایجاد اشتغال شده و در ثانی مردم دیگر مناطق از این نعمت خدادادی داروهای گیاهی کمیاب بهر مند شوند. در پایان ، این جلسه با صلواتی بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

photo_2017-05-22_09-18-42

photo_2017-05-22_09-18-17

photo_2017-05-22_09-18-33

photo_2017-05-22_09-18-58

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.