بهره برداری از 25 پروژه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

حمید طوقی مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک 15 مهرماه روز ملی روستا و عشایر در تقویم رسمی کشور به جامعه عشایری و خدمتگزاران به این قشر مولد افزود : به همین مناسبت تعداد 25 پروژه در مناطق عشایری استان به بهره برداری می رسد و تعداد 28 پروژه دیگر نیز کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنان آغاز می گردد .

وی اظهار داشت : طی سال گذشته تعداد 131 پروژه با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 359 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در مناطق عشایری استان اجراء گردیده است .

مدیرکل امور عشایر استان افزود : با عنایت به آیین نامه ساماندهی عشایر و موظف نمودن سایر دستگاههای اجرایی جهت اجرای پروژه در مناطق عشایری ، طی سال گذشته تعداد 297 پروژه با اعتباری بالغ بر 62 میلیارد و 936 میلیون تومان توسط دستگاههای اجرایی استان در مناطق عشایری اجراء گردید .

طوقی اذعان داشت : با هدف بهبود وضعیت معیشتی عشایر و بهبود نظام دامداری طی سال گذشته 980 نفر از عشایر استان تسهیلات ارزان قیمت به میزان 9 میلیارد و 800 میلیون تومان دریافت نموده اند که عمدتاً در راستای تامین خوراک و خرید دام اعطاء شده است .

وی همچنین به توزیع 14 هزار و 700 تن جو ، سبوس و کنسانتره تهیه و توزیع 860 تن کالای اساسی ، توزیع بیش از 15 هزار تن آرد ، خرید و فروش 11 هزار دام عشایر توسط اتحادیه و شرکت تعاونی های عشایری استان خبر داد و افزود : یک اتحادیه در استان و 9 شرکت تعاونی های عشایری در شهرستانها و 196 فروشندگی در مناطق عشایری وظیفه خدمات حمل و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز عشایر و فعالیتهای حمایت از تولید خانوارهای عشایری را عهده دار            می باشد .% 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.