شرکت های تعاونی عشایری پتانسیل های قوی و توانمندی به عنوان کارگزاران بیمه اجتماعی هستند

حمید طوقی مدیر کل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان این مطلب را در کارگاه آموزشی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی در حوزه عشایری که با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان و مدیران عامل اتحادیه و شرکت های تعاونی عشایری استان بیان نمود و افزود :

تشکلهای عشایری بعنوان کارگزاران بیمه اجتماعی بایستی از کلیه ظرفیتها برای گسترش پوشش بیمه اجتماعی در بین عشایر استفاده کرده تا توانمندسازی و تامین امنیت شغلی عشایر را شاهد باشیم .

مدیر کل امور عشایر استان در ادامه با تاکید بر خدمت رسانی و نگاه ویژه ، به عشایر افزود : معتمدین و ریش سفیدان عشایر با قدرت نفوذپذیری که در بین عشایر دارند بعنوان بازویی برای فعالان و کارگزاران بیمه اجتماعی هستند و از این پتانسیل بایستی بنحو مطلوب استفاده گردد .

طوقی اذعان داشت : تشکلهای عشایری تمام تلاششان را باید در جهت تحقق رونق تولید بکار بسته تا شاهد توسعه و توانمندسازی مناطق عشایری بیشتر از قبل باشیم .

امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان نیز طی سخنانی اظهار داشت : عشایر از اقشار زحمتکش و تولید کننده هستند که در عرصه تامین تولیدات دامی و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارند و دولت نیز در راستای حمایت از آنان از طریق دستگاههای اجرایی خدمات ارزنده ایی از جمله بیمه اجتماعی به آنان ارائه می گردد .

شاقوزائی با بیان اینکه ، هفتاد درصد حق بیمه سهم بیمه  شده را دولت پرداخت می کند گفت : افرادی عضو در صندوق بیمه اجتماعی تنها 30 درصد از حق بیمه را پداخت می کنند .

وی اذعان داشت : افراد بالای 18 سال سن و حداکثر 50 ساله میتوانند عضو صندوق شده و از مزایای دریافت حقوق مستمری بازنشستگی ، مستمری از کار افتادگی و مستمری فوت برخوردار شوند .

شاقوزایی با اشاره به تفاهنامه همکاری مابین صندوق بیمه اجتماعی و اداره کل امور عشایر استان گفت : اجرای مفاد این تفاهنامه میتوانند در گسترش ضریب نفوذ بیمه در جامعه عشایری تاثیر گذارباشد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.