100 درصد عشایر سیستان و بلوچستان عضو بیمه سلامت هستند

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ۱۰۰ درصد عشایر سیستان و بلوچستان عضو بیمه سلامت هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی اوسط هاشمی در دیدار با کارکنان اداره کل بیمه سلامت استان با اشاره به اینکه 100 درصد عشایر سیستان و بلوچستان عضو بیمه سلامت هستند، افزود: طرح بیمه سلامت همگانی سبب گردید همه مردم در بحث دفترچه بیمه درمان از یک عدالت و آرامش خاطر بهره‌مند شوند.
وی افزود: یکی از مهمترین و بالاترین کارها تکمیل مقوله درمان و سلامت مردم در دولت تدبیر و امید است، اداره کل بیمه سلامت استان توانسته نیاز بیمه‌ای تمامی مردم و اقشار کم‌درآمد جامعه را برآورده کند و هدفش این است تا عایداتی را که این مردم عزیز از دسترنج خود به دست می‌آورند برای مسائل معیشتی و رفاهی نه درمانی هزینه کنند.
هاشمی گفت: بیش از این بخش عظیمی از مردم استان از بیمه سلامت بی‌بهره بودند که مشکلات فراوانی را برای بیماران بویژه بیماران خاص که برای درمانشان نیازمند هزینه‌های هنگفتی بودند ایجاد کرده بود و خوشبختانه اکنون کلیه هزینه‌های درمانی بیماران خاص رایگان شده است.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: بسیاری از خانواده‌ها به علت عدم تمکن مالی جان بیمارشان را از دست می‌دادند که الحمدالله با اجرای طرح تحول نظام بیمه سلامت این مسئله مرتفع شد.