35 هزار تن مایحتاج ضروری عشایر استان سیستان و بلوچستان توزیع شد

حمید طوقی مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان با بیان این مطلب افزود :

از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 35 هزار تن کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز عشایر شامل مواد غذایی و علوفه دامی از طریق اتحادیه و شرکت تعاونیهای عشایری در اقصی نقاط عشایری استان توزیع گردید  .

وی گفت : تهیه و توزیع بیش از 17 هزار تن آرد ، دو هزار پانصد تن کالاهای اساسی شامل : برنج ، قند ، چای ، از جمله اقدامات انجام شده طی این مدتردآردآآآ می باشد .

مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت : تامین علوفه دامی عشایر نیز به عنوان یکی از اولویت های اداره کل امور عشایر استان می باشد که در همین راستا از ابتدای سالجاری تاکنون توزیع حدود 6  هزار تن جو ، بیش از 8 هزار تن سبوس و کنسانتره از دیگر فعالیتهای صورت گرفته در مناطق عشایری استان می باشد  .

طوقی اذعان داشت : با هدف کوتاه نمودن دست واسطه ها و کمک به اقتصاد عشایر خرید و فروش 11 هزار راس دام سبک خصوصاً عرضه دام عشایر در عید قربان از جمله اقدامات انجام گرفته طی مدت زمان یاد شده می باشد .

عشایر استان سیستان و بلوچستان با جمعیتی بالغ بر یکصد هزار نفر 900 هزار راس دام را دارا می باشند که 25 درصد تولیدات دامی استان را تامین می کنند.%

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.