بازدید مهندس طوقی مدیرکل امور عشایری استان به شهرستان لاشار

 

📌طی سفر یک روزه مهندس طوقی مدیرکل امور عشایری استان به همراه آقای اکبری مشاور استاندار،دکتر شیهکی مدیرکل پارک علم و فناوری استان، بلوچ زهی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات به شهرستان لاشار ، خانم مبارکی فرماندار،هاشمزهی بخشدار پیپ ،طهماسبی معاونت فرمانداری و شورای اداری شهرستان از تعدادی روستاهای شهرستان لاشار بازدید نمودند.

🔹 در این سفر ضمن دیدار و گفت و گوی با فرماندار لاشار مصوبات سفر استاندار و معاون استاندار را به این شهرستان پیگیری نمودند.

🔸 همچنین با حضور در جمع دهیاران روستاها و اعضای شورای اداری شهرستان ضمن استماع مسائل و مشکلات، سوالات مطروحه در این نشست ها را پاسخ دادند.
بازدید میدانی از تعدادی از روستاهای شهرستان لاشار از دیگر برنامه های سفر مدیران کل بود.

و پس از بازدید و بررسی مشکلات روستاهای لاشار مصوب گردید:

◀️ باتوجه به مشکلات آنتن دهی و فقدان اینترنت در روستاهای مجتمع گسک خصوصا گسک محمدآباد و آماده
بودن پهنای باند مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات موضوع ارتقاء دکل و راه اندازی اینترنت تری جی ( ۳G) در روستای مذکور تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار دهد.

◀️ با توجه به کم بودن سهمیه آرد مناطق عشایری روستاهای مورد نظر به منظور تامین آرد مورد نیاز روستاهای عشایری موضوع تفکیک آرد روستاهای بن رود، گورهلچ ، کپهک و شبروار از شهرستان های فنوج و الحاق به سهمیه عشایری شهرستان لاشار موضوع توسط شرکت تعاونی اداره کل امور عشایری استان از طریق اداره کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان و سازمان صنعت معدن و تجارت  استان و همچنین افزایش سهمیه فعلی آرد مناطق عشایری شهرستان پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد.

◀️ با توجه به مشکلات مطروحه از سوی معتمدین شوراها و دهیاران مبنی بر نبود جاده دسترسی مناسب موضوع تامین اعتبار مورد نیاز ادامه زیرسازی و آسفالت محور ارتباطی روستاهای گورهلچ بن رود و… از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان توسط اداره امور عشایری استان پیگیری گردد.

◀️ طریق مکاتبه اداره کل امور عشایری با اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیری و اقدام گردد.

◀️ موضوع راه اندازی اینترنت ۴G روستای گورهلچ توسط اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان پیگیری و اقدام گردد.

◀️ با توجه به کمبود فضای آموزشی متوسطه اول پسرانه گورهلچ و بن رود مقرر گردید موضوع احداث فضای آموزشی در روستاهای مذکور در دستور کار آموزش و پرورش بوده و نسبت به پیگیری از اداره نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان اقدام نمایند.

◀️ موضوع بازگشایی محور ارتباطی مناطق عشایری مورد نظر به روستای گسک محمدآباد با در نظر داشت مسافت کوتاه آن و اختصاص یک دستگاه بلدوزر بدین منظور توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان اقدام لازم صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *