برگزاری جشن انقلاب و مسابقات شتر سواری و اسب دوانی

در هفتمین روز از ایام ا… دهه ی فجر، جشن پیروزی انقلاب اسلامی با برگزاری مسابقه ی شتر سواری و اسب دوانی به مسافت یک کیلومترویژه عشایر با حضور حجه الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان معاون فرهنگی و آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و جانشین کمیته روستایی و عشایری ستاد دهه فجر کشور ، مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان ، ائمه جماعات ، مدیر کل عشایری سیستان وبلوچستان ، مدیران، معتمدین و عشایر در منطقه عشایری کوه خواجه سیستان برگزار گردید .
در این مراسم شاهمرادیان طی سخنانی گفت : ماهیت نظام مقدس جمهوری اسلامی فرهنگی و منشا ء انقلاب الهی و توحیدی است .
وی افزود : عشایر و مرزداران کشور ۱۰ هزار شهید برای حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی تقدیم کرده اند که این نشان از نگرش توحیدی در فرهنگ و ایثار و شهادت دارد .
شاهمرادیان اظهار داشت : نگرش توحیدی در فرهنگ کار و تلاش نیز در جامعه ی عشایری مثال زدنی است چرا که با آنکه درصد کمی از جمعیت کشور را دارا هستند ولی حدود ۳۰ درصد از تولیدات دامی و صنایع دستی را به عهده دارند .
معاون فرهنگی و آموزشی نماینده ولی فقیه افزود : عشایر همه ی آثار و تجلیات ذات حق را در عالم طبیعت می بینند و حس عاطفی ، روانی و تقربانه نسبت به ذات خداوند دارند .
مدیر کل امور عشایر سیستان وبلوچستان ضمن ارائه گزارش عملکرد و بیان خدمات ارزنده نظام جمهوری اسلامی در جامعه عشایری خواستار توجه و حمایت بیشتر دستگاههای اجرایی در راستای خذمات دهی به عشایر گردید .
در این مراسم به نفرات برتر مسابقه شتر سواری و اسب دوانی هدایایی به ذسم یادبود اهذا گردید .
دیدار با خانواده شهید عشایر سیستان ، حضور در گلزار شهدا ی شهر علی اکبر از دیگر برنامه های این روز میباشد .