برگزاری طرح یاریگران زندگی برای تشکل های عشایری سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: با هدف آشنایی با انواع مواد مخدر و روانگردها و مبانی اولیه پیشگیری از اعتیاد در جوامع عشایری، کارگاه آموزشی ۸ ساعته برای مدیران و اعضای تشکل های عشایری استان برگزار شد.

حمید طوقی اظهار داشت: در راستای اهداف و برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر افزایش نقش مشارکت اجتماعی و بهره مندی از ظرفیت های مردمی در جهت اجرای طرح یاریگران زندگی و در راستای آگاه سازی و اطلاع رسانی، کارگاه آموزشی سرگروه ها و اعضای تشکل های عشایری در زاهدان برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه به مدت ۸ ساعت و با حضور مدیران عامل شرکت های عشایری و سرگروه های تشکل های عشایری شهرستانهای زاهدان، میرجاوه و خاش برگزار شد.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان اذعان داشت: در کارگاه فوق شرکت کنندگان با کلیات انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی، عوارض مصرف بر فرد و جامعه و همچنین پیشگیری از اعتیاد و مبانی اولیه آن درخصوص باورهای غلط اعتیاد آشنا شدند.

طوقی افزود: این کارگاه آموزشی با هماهنگی و همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان و مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی و امور عشایر استان برگزار گردید و به فراگیران گواهی نامه پایان دوره نیز اعطا می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *