بهره برداری از ۲۵ پروژه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

حمید طوقی مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک ۱۵ مهرماه روز ملی روستا و عشایر در تقویم رسمی کشور به جامعه عشایری و خدمتگزاران به این قشر مولد افزود : به همین مناسبت تعداد ۲۵ پروژه در مناطق عشایری استان به بهره برداری می رسد و تعداد ۲۸ پروژه دیگر نیز کلنگ زنی و عملیات اجرایی آنان آغاز می گردد .

وی اظهار داشت : طی سال گذشته تعداد ۱۳۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد و ۳۵۹ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در مناطق عشایری استان اجراء گردیده است .

مدیرکل امور عشایر استان افزود : با عنایت به آیین نامه ساماندهی عشایر و موظف نمودن سایر دستگاههای اجرایی جهت اجرای پروژه در مناطق عشایری ، طی سال گذشته تعداد ۲۹۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۲ میلیارد و ۹۳۶ میلیون تومان توسط دستگاههای اجرایی استان در مناطق عشایری اجراء گردید .

طوقی اذعان داشت : با هدف بهبود وضعیت معیشتی عشایر و بهبود نظام دامداری طی سال گذشته ۹۸۰ نفر از عشایر استان تسهیلات ارزان قیمت به میزان ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان دریافت نموده اند که عمدتاً در راستای تامین خوراک و خرید دام اعطاء شده است .

وی همچنین به توزیع ۱۴ هزار و ۷۰۰ تن جو ، سبوس و کنسانتره تهیه و توزیع ۸۶۰ تن کالای اساسی ، توزیع بیش از ۱۵ هزار تن آرد ، خرید و فروش ۱۱ هزار دام عشایر توسط اتحادیه و شرکت تعاونی های عشایری استان خبر داد و افزود : یک اتحادیه در استان و ۹ شرکت تعاونی های عشایری در شهرستانها و ۱۹۶ فروشندگی در مناطق عشایری وظیفه خدمات حمل و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز عشایر و فعالیتهای حمایت از تولید خانوارهای عشایری را عهده دار            می باشد .% 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *