تلف شدن ۴۱۰۰ راس دام عشایر سیستان و بلوچستان بر اثر سیل

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: بارندگی های اخیر و جاری شدن سیل، تلفات سنگینی به جامعه عشایری استان وارد کرده که تاکنون تلف شدن چهار هزار و ۱۰۰ رأس دام عشایر گزارش شده است.

حمید طوقی در بازدید از مناطق عشایری سیل زده نیکشهر با اعلام این مطلب خسارت های وارده به عشایر را در بخش های مختلف کشاورزی، دامی، راه و آب گسترده عنوان کرد و افزود: با توجه به پراکندگی مناطق عشایری احتمال افزایش خسارات انتظار می رود ولی تاکنون از بین رفتن چهار هزار و ۱۰۰ رأس دام و تخریب ۷۱۳ هکتار از اراضی کشاورزی عشایر استان گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۲۰۰ هزار متر لوله انتقال آب در مناطق عشایری استان به دلیل مجاورت در مسیل ها و رودخانه ها، تخریب یا آسیب جدی وارد شده است.

طوقی بیان داشت: تاکنون در مجموع بیش از  285 میلیارد ریال خسارت به عشایر استان برآورد شده که امیدواریم با عنایات ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم کمک قابل توجهی برای جبران این خسارات شود.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: از نخستین روزهای وقوع سیل، ضمن بازدید از مناطق آسیب دیده عشایری در سطح استان تمامی توان خود را برای برطرف کردن مشکلات عشایر در این شرایط بحرانی گذاشته ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس ضمن سوق دادن کمک های امدادی به مناطق عشایری استان، مشکلات و خسارت های وارده به عشایر را از نزدیک پیگیری می کنیم.

طوقی در بخش دیگری از سخنانش اتحاد و همدلی مردم استان و کشور را ستود و افزود: گروه های مختلف امدادی مردمی، سازمان های دولتی، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و ارتش زحمات زیادی را برای برطرف کردن گوشه ای از مشکلات مردم سیل زده استان متحمل شده اند که از طرف خود و جامعه عشایری استان از این زحمات و امدادرسانی ها قدردانی می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *