در دیدار معاون وزیر نیرو و استاندار سیستان و بلوچستان تاکید شد: شتاب بخشی به پروژه مزرعه بادی “میل نادر” در نیمروز

استاندار سیستان ‌و بلوچستان با معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و نو (ساتبا) دیدار و پیرامون پروژه مزرعه برق بادی “میل نادر” در شهرستان نیمروز و شتاب بخشی به انجام این پروژه گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، معاون وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی های تجدید پذیر و نو (ساتبا) در دیدار  با استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای انجام به موقع برنامه‌ها خواهیم کرد،  اظهار داشت: تا پایان اسفند امسال ۲۰ مگاوات برق “میل نادر” وصل و باقی آن تا سقف ۵۰ مگاوات حداکثر یکساله به بهره برداری می رسد.

محمد ساتکین ادامه داد: تاکنون فونداسیون دو عدد توربین آماده شده و طی همین هفته نصب خواهد شد و ۱۸ عدد توربین دیگر در حال تست و نهایی شدن برای ارسال به محل پروژه است که این ۲۰ عدد توربین از محل ۵۰ مگاوات تعهد شرکت مپنا تامین شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار در خصوص اتمام این پروژه با توجه به اهمیت و اولویت این نیروگاه در تامین برق سیستان و نیز صادرات برق به کشور همسایه و تاثیر آن در تنظیم تعاملات منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

احمد علی موهبتی گفت: با توجه به اهمیت این طرح، تلاش و توجه ویژه‌ای در پیگیری و تخصیص اعتبارات آن صورت گرفته است.

وی توسعه نیروگاه ها و اتمام پروژه‌های در دست اجرا را تا پایان فعالیت دولت دوازدهم مهم توصیف کرد و برق را هم از حیث صادرات و ارزآوری و هم تولید و ایجاد اشتغال و توسعه استان بسیار ضروری دانست.

موهبتی با اشاره به روند اجرایی و پیشرفت مناسب پروژه‌های نیروگاهی و خطوط برق اصلی استان، بر اتمام پروژه هایی که در این دولت شروع شده تا قبل از پایان دولت تأکید کرد.

گفتنی است، کانون اسکان و ساماندهی عشایر  “میل نادر” با ۱۵۰ خانوار عشایری در ۳۰ کیلومتری شهرستان نیمروز در حوزه سیستان واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *