دیدار رئیس جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با رئیس سازمان امور عشایر

در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با رئیس سازمان امور عشایر ایران بر برطرف کردن مشکلات عشایر در تامین آب شرب تاکید شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان روز دوشنبه ۶ بهمن ماه با حضور در سازمان امور عشایر ایران با رئیس سازمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان نیز حضور داشت، درباره مسائل و مشکلات عشایر استان و همکاری های مشترک گفتگو و تبادل نظر شد.

طرح انتقال آب با لوله برای ۱۵۰ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان شامل پنج شهرستان زهک، نیمروز، زابل، هامون و هیرمند و احداث حوزچه های برداشت آب برای ۳۵۰ هزار راس دام عشایر در حوزه سیستان از موضوعاتی بود که در این نشست مورد گفتگو و بررسی قرار گرفت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار بر تامین آب شرب عشایر سیستان و بلوچستان تاکید کرد و گفت: برخورداری عشایر از نعمت آب ضروری است و امیدواریم با طرح ۱۵۵ مترمکعب برداشت آب در حوزه سیستان تحول خوبی در اشتغال و معیشت عشایر منطقه ایجاد شود.

علائی مقدم ادامه داد: با توجه به عقب ماندگی های توسعه ای و تاریخی در سیستان و بلوچستان، برای تامین اعتبارات و برطرف کردن مشکلات عشایر استان نگاه ویژه ای خواهیم داشت.

محمدعلی نیکبخت رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار در خصوص تامین نهاده دامی عشایر از طریق پشتیبانی امور دام استان قول مساعد داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *