مصاحبه های استخدامی از ۷ خرداد آغاز می شود

مدیر امور اداری سازمان امور عشایر:

مصاحبه های استخدامی از ۷ خرداد آغاز می شود

مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان امور عشایر گفت: سال گذشته به علت شیوع کرونا مصاحبه های استخدامی در این سازمان نیمه تمام ماند که از ۷ خرداد این مصاحبه ها دوباره آغاز و تا ۲۰ خرداد انجام می شود.

 سال گذشته مجوز استخدام ۲۱۰ نفر نیرو برای حوزه ستادی و استانی امور عشایر کشور گرفته شد که از این تعداد  189 نفر سهمیه امور عشایر استانها بود که آزمون آن در سال گذشته برگزار شد و ۲۱ نفر هم سهمیه ستاد مرکزی در نظر گرفته شده که امسال از طریق آزمون استخدامی کشوری جذب می شوند. بعد از اعلام سه برابر ظرفیت داوطلبان حائز رتبه قبولی از سوی سازمان سنجش کشور، حدود ۵۰ درصد از مصاحبه ها در بهمن و اسفند سال گذشته برگزار شد اما به دلیل بروز بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای پیشگیری از ابتلا به آن، انجام مصاحبه ها متوقف شد که با مجوز جدیدی که از سوی سازمان استخدامی کشور گرفته شده به زودی مصاحبه های باقی مانده انجام می شود. پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر در خصوص جذب نیرو از طریق آزمون استخدامی کشوری، و انجام زمان مصاحبه ها و اعلام نتایج آن گفت و گویی با “سیروس نصیری” مدیر امور اداری، رفاه و پشتیبانی سازمان امور عشایر انجام داده است که نظر خوانندگان گرامی را به آن جلب می نماییم.

                                                                                                                  گفت و گو از : یوسف نیک­ فام

 –  در حال حاظر استخدام در سازمان امور عشایر در چه مرحله­ ای است؟

 پس از برگزاری هفتمین آزمون استخدامی کشوری در سال ۹۸ و اعلام نتایج آن، مدیریت امور اداری سازمان امور عشایر نسبت به تشکیل پرونده و اخذ مدارک و تطبیق آن اقدام کرد و مصاحبه های استخدامی داوطلبین آغاز شد اما به علت شیوع کرونا این مصاحبه ها نیمه تمام ماند که از ۷ خرداد دوباره آغاز و تا ۲۰ خرداد انجام می شود.

 – اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی چه زمانی انجام می شود؟

با عنایت به اینکه در مرحلۀ هفتم آزمون سراسری استخدامی دستگاه های اجرایی، سازمان های مختلفی سهمیۀ استخدامی داشته اند و قرار است که همه نتایج در یک زمان اعلام شود؛ زمان اعلام نتایج نهایی بستگی به اتمام انجام فرآیند استخدام در همه دستگاه ها دارد و نتایج نهایی آن نیز توسط سازمان سنجش و سازمان امور استخدامی کشور اعلام می شود.

مراحل پس از قبولی افراد چگونه است؟ و  افراد قبول شده چه کارهایی باید انجام دهند؟ داوطلبان پس از اعلام نتایج آزمون بر اساس اطلاعیه های صادره توسط دستگاه های متولی برای تشکیل پرونده کارگزینی و سایر مراحل قانونی در استان هایی که قبول شده اند مراجعه خواهند نمود.

 آیا پس از اعلام نتایج، افرادی که قبول نشده باشند می­ توانند اعتراضی داشته باشند؟

به همه داوطلبان این اطمینان داده می شود که در همۀ مراحل استخدام روالِ قانونی صورت پذیرفته و استخدام طبق قوانین صورت گرفته است. با این وجود داوطلبان می توانند در این خصوص به مرجع اعلام نتایج که سازمان سنجش کشور می باشد مراجعه نمایند.

 دربارۀ استخدام در ستاد مرکزی سازمان امور عشایر چه اقداماتی انجام شده است؟

در حال برنامه ریزی برای جذب ۲۱ نفر نیرو برای ستاد سازمان از طریق آزمون استخدامی فرآگیر دستگاه های دولتی هستیم که این سهمیه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری خواهد بود. هم اینک آگهی استخدام آماده و به سازمان امور استخدامی کشور ارسال شده است.

 با توجه به شرایط کرونایی چه توصیه هایی به داوطلبین که برای مصاحبه به تهران مراجعه می کنند، دارید؟

  مصاحبه شوندگان عزیز لازم است با آرامش کامل، حتما دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و با ماسک و دستکش مناسب و بدون آوردن همراه و درست در زمان تعیین شده با همراه داشتن مدارک و مستندات لازم که در اطلاعیه های این سازمان در سایت www.ashayer.ir سازمان امور عشایر درج شده است در محل انجام مصاحبه حضور پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *