افتتاح طرح آبیاری تحت فشار ۳۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی مناطق عشایری شهرستان دلگان با حضور آقایان صفرزاده قائم مقام سازمان امور عشایر ایران دکتر زارع مشاور وزیر جهاد کشاورزی
مهندس نجفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و مهندس طوقی مدیرکل امور عشایر استان آغاز عملیات بزرگترین طرح آبیاری تحت فشار کشور ویژه عشایر در جنوب سیستان و بلوچستان
– عملیات اجرای بزرگترین طرح آبیاری تحت فشار کشور ویژه جامعه عشایری در گستره سه هزار هکتار امروز /دوشنبه/ با حضور شماری از مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در شهرستان دلگان واقع در جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان در حاشیه این مراسم که با حضور زارع مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری آبیاری تحت فشار کشور و صفر زاده قائم مقام سازمان عشایری ایران برگزار شد این طرح با این گستره برای نخستین بار ویژه جامعه عشایری کشور در این استان اجرایی شد.
رضا نجفی افزود: هفت کانون عشایری دلگان در جنوب استان در قالب ۶۰۰ بهره بردار و مجموع هزار و ۲۵۰ خانوار ساکن این کانون ها از مزایای این طرح بهره مند می شوند.
وی افزود: برای اجرای این طرح بزرگ ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.
وی صرفه جویی در مصرف آب، بالا بردن راندمان تولید و افزایش سطح زیر کشت را از مهمترین ویژگی های طرح آبیاری نوین ذکر کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از سال ۷۴ تا ۹۲، ۱۸ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان مجهز به سامانه آبیاری نوین شده است، افزود: با نگاه ویژه دولت یازدهم به این استان سامانه آبیاری نوین در هشت هزار هکتار دیگر از زمین های کشاورزی اجرا شده یا در دست اقدام است.
وی افزود: همچنین بر روی ۲۵ هزار هکتار دیگر از زمین های کشاورزی استان مطالعات این طرح انجام شده که ۱۰ هزار هکتار آن آماده امضای قرارداد با پیمانکار است.
گلمورتی مرکز شهرستان دلگان در ۴۸۵ کیلومتری جنوب غربی زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است
photo_2016-10-25_08-48-44

photo_2016-10-25_08-48-51

photo_2016-10-25_08-48-18

photo_2016-10-25_08-48-10

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *